یکشنبه 1401/04/05 - 08:14
ح/ل
استان گلستان
همزمان با هفته قوه قضاییه

نشست گروه‌های جهادی گلستان با مسئولان قضایی استان

رئیس کل دادگستری گلستان از گروه های جهادی خواست در شناسایی ترک فعل های دستگاه های اجرایی نسبت به محله های آسیب پذیر به دستگاه قضایی کمک کنند .

حیدر آسیابی در نشست  با گروه های جهادی استان در دادگستری ، گروه های جهادی را همیاران دادستان ها در حوزه حقوق عامه خواند و افزود: مطالبه گری گروه های جهادی، وصف مردمی دارد و اعضای این گروه ها باید این مطالبه ها در حوزه حقوق عمومی را با دادستان ها درمیان بگذارند تا دادستان با وصف قانونی و مدعی العمومی ورود کند .


رئیس کل دادگستری گلستان افزود: هم اکنون پرونده حقوق عامه برای 63محله آسیب پذیر و در معرض آسیب استان با ورود دادستان ها تشکیل شده است و گروه های جهادی می توانند برای رفع مشکلات در این محله ها و توانمند سازی این محله ها و سایر مناطقی که نیاز به مداخله دستگاه قضایی و دستگاه های خدمات رسان است ، به دستگاه قضایی کمک کنند.


حیدر آسیابی گفت: بیشتر مطالب و خواسته هایی که امروز جهادگران مطرح کردند مربوط به حقوق عمومی است که طبق قانون اساسی وظیفه دستگاه های اجرایی است گروه های جهادی می توانند اهمال دستگاه ها نسبت به انجام وظیفه خود برای ارائه خدمات در این محله ها را به دستگاه قضایی اعلام کنند.


رئیس کل دادگستری گفت: امیدواریم با مشارکت گروه های جهادی و مطالبه گری که از ناحیه این گروه ها وجود دارد و همکاری دستگاه های اجرایی خدمت رسان ، اقدامات خوبی برای توانمند سازی این محله ها انجام شود .


دانیال کلاتی مدیر گروه های جهاد سازندگی سپاه نینوای استان گلستان هم در این نشست گفت: سه هزار و 200 گروه جهادی با 32 هزار عضو در گلستان در بخشهای عمرانی ، محرومیت زدایی ، اشتغال ، اقتصاد مقاومتی و فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند .


کلاتی افزود: حمایت و پشتیبانی در حوزه حقوقی و قضایی مهم ترین درخواست ما در نشست امروز از مسئولان قضایی استان بود .

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.