پنجشنبه 1402/06/02 - 08:51

پزشکی و قرار گرفتن در جایگاهی که تمام دغدغه ات خدمت به بیماران و سلامت مردم باشد از ارزش بالایی برخوردار است. حال اگر این دغدغه با رویکرد و روحیه جهادی عجین شود قطعا مشمول ارزش افزوده خواهد بود.

در گوشه کنار شهرهای بزرگ، معمولا حرف از انتظار در صف های طولانی در مطب پزشکان و در شهرها و مناطق کوچکتر حرف از کمبود پزشک متخصص است و وقتی عده ای از جنس پزشک این دغدغه را از زاویه نگاه مردم می بینند مسائل بهتر و زودتر به راه حل می رسد و نتیجه متبلور می شود. نمود و تبلوری به نام خدمت رسانی در اردوی جهادی تیم های تخصصی عرصه سلامت.

این دیدگاه که کاملا بر اساس نیازسنجی از مناطقی است که قرار است حرکتی جهادی در عرصه سلامت در آن انجام شود؛ قطعا اثرات مثبتی را به همراه دارد و یک گزینه خاص و اثرگذار در مقابل نیازسازی های کاذبی است که متوجه سبک زندگی مردم و تغییر اولویت های زندگی آنها است.

خدمت و خدمت رسانی به مردم ادبیات مشترک همه جریان هاست و وقتی این ادبیات با رویکرد جهادی گره می خورد ، علاوه بر خدمت، رشد و تعالی فکری عده ای را به همراه دارد. هم جهادگران و هم کسانی که از سوی جهادگران خدمتی را دریافت می کنند. و این جهادگران که عموما دانشجویان رشته های پزشکی هستند خود خواسته در مسیری هستند که پایه های محکمی برای سوگند پزشکی خود در آینده می سازند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.