مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در گلستان:
شناسه خبر :۶۸۴۲

تیم جهادی آستان قدس در حال پاکسازی منازل سیل‌زدگان است

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان گفت: هفت الی ۸ هزار نفر از مردم گمیشان، آق قلا و گنبدکاووس در کمپ‌های به دور از فضای سیل مستقر شده اند و تیم جهادی آستان در حال پاکسازی خانه‌های سیل‌زدگان است و علاوه بر امداد رسانی، خرید البسه برای سیل زدگان نیز ادامه دارد.ب
نسخه مناسب چاپ

 

ه گزارش گلستان ما ؛ سید حسین علوی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امدادرسانی، اطعام دهی و توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان توسط خادمیاران گلستانی در حال انجام است،  امدادرسانی به مناطق سیل زده توسط خادمیاران رضوی تا پایان بحران ادامه دارد و در همین راستا تمام امکانات آستان قدس به کمک استان گلستان آمده است.

وی با اشاره به خسارات سیلاب در گلستان تصریح کرد: سیل اخیر در گلستان به شهرستان‌های گنبدکاووس، مینودشت، آق قلا و گمیشان و همچنین بعضی از روستای این استان آسیب هایی وارد کرده است که از ابتدای وقوع سیل، نمایندگی آستان قدس رضوی در گلستان ستادی را برای ورود و امدادرسانی به مناطق آسیب دیده تشکیل داده است.

علوی در خصوص اقدامات آستان قدس در کمک به سیل‌زدگان بیان کرد: این ستاد بیشتر در زمینه های  اطعام دهی، خرید اقلام مورد نیاز سیل زدگان، جمع آوری هدایای مردمی و توزیع آنها در بین تمامی آسیب دیدگان فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه ستاد عملیاتی در دو گروه جداگانه خواهران و برادران فعال است، گفت: این ستاد در روستایی نزدیک سیل زدگان به منظور سرویس دهی بهتر تشکیل شد و این آمادگی گسترده برای مدیریت بحران در شهرستان گمیشان وجود دارد و تلاش داریم روحیه زندگی را به مردم منطقه بازگردانیم.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان افزود: گروه جهادی خادمیاران رضوی به همراه بنیاد کرامت و معاونت محرومیت زدایی و مجموعه رسانه ای و فرهنگی آستان قدس در سطح استان مشغول امداد رسانی به سیل زدگان است و در حال حاضر، آشپز خانه و نانوایی سیار در نزدیکترین روستا به مناطق سیل زده برای امداد رسانی بهتر ایجاد شده است.

علوی با بیان اینکه روزانه بیش از ۸ هزار غذا در این آشپزخانه پخت و در بین مردم توزیع می‌شود، تصریح کرد: مردم شهرستان گمیشان را از منطقه بحرانی دور کردیم و در حال حاضر آب از شهرستان آق قلا خارج شده و در حال حرکت به شهرستان گمیشان است.

به گفته وی؛ به منظور جلوگیری از ورود آب به این شهرستان، قرار شد با کمک تیم جهادی آستان قدس و ستاد مدیریت بحران معبرهایی احداث شود تا این آب وارد دریای خزر شود.

علوی با بیان اینکه ۷ الی ۸ هزار نفر از مردم گمیشان، آق قلا و گنبدکاووس در کمپ‌های به دور از فضای سیل مستقر شدند، ابراز کرد: تیم جهادی آستان در حال پاکسازی خانه های سیل‌زدگان است و علاوه بر امداد رسانی، خرید البسه برای سیل زدگان نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مأموریت خادمیاران و گروه‌های جهادی آستان قدس کمک به مردم در حوزه اطعام دهی، امدادرسانی و توزیع البسه است، گفت: خادمیاران رضوی درصدد هستند تا با فعالیت های فرهنگی و درمانی، امید و روحیه را در بین سیل زدگان ایجاد کنند تا وضعیت به روال عادی خود بازگردد./فارس

انتهای پیام/http://sazandegi.ir

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها