شناسه خبر :۲۳۶۰

اشتغالزایی ۷۰نفر با اجرای طرح های اقتصادمقاومتی در کردکوی

+ اعزام ۲۷گروه جهادی به مناطق محروم
نسخه مناسب چاپ

مسؤول بسیج سازندگی شهرستان کردکوی از اعطای ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی طی‎ سال‎جاری در کردکوی خبر داد و گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج برای ۷۰ نفر در کردکوی ایجاد اشتغال کرد.

محمد لشکربلوکی در گفتگو با خبرگزاری بسیج سازندگی: از اجرای پنج برنامه شاخص به‎مناسبت دهه فجر در کردکوی خبر داد و اظهار کرد: به‎مناسبت دهه فجر نمایشگاه حصیربافی و نساجی‎سنتی از ۱۹ بهمن‎ماه‎جاری در روستای «بالاجاده» کردکوی افتتاح می‎شود و تا ۲۲ بهمن‎ماه ادامه خواهد داشت.

 وی ویزیت رایگان در روستای «حاجی‎آباد دشت»، افتتاح خانه محروم در روستای «نامن»، افتتاح کارگاه‎های پرورش مرغ، اردک و بلدرچین را از دیگر برنامه‎های دهه فجر در کردکوی برشمرد.

مسؤول بسیج سازندگی شهرستان کردکوی از اعزام چهار گروه جهادی به روستاهای محروم در دهه مبارک فجر خبر داد و بیان کرد: سه گروه جهادی که به روستاهای «سرکلاته»، «خرم‎آباد» و «نوکنده» اعزام شدند در حوزه‎های عمرانی، آموزشی، آسیب‎های اجتماعی و فرهنگی فعالیت می‎کنند.

لشکربلوکی با بیان اینکه نگاه ما در مسأله اردوهای جهادی صرفاً درون‎شهرستانی نیست، ابراز کرد: در شهرستان کردکوی ۶۷ گروه جهادی فعال وجود دارد.

وی اضافه کرد: در مجموع طی سال‎جاری ۲۷ گروه جهادی به ۱۲ روستا اعزام شدند که از این تعداد ۱۱ گروه جهادی شامل خواهران و ۱۶ گروه جهادی مربوط به برادران بوده است.

مسؤول بسیج سازندگی شهرستان کردکوی با اشاره به اقدامات عمرانی جهادگران بسیجی، یادآور شد: در نتیجه فعالیت جهادگران در حوزه عمرانی ۱۲ حمام، ۹ سرویس بهداشتی، دو منزل مسکونی، یک غسالخانه و دو آشپزخانه برای افراد بی‎بضاعت احداث شده است، همچنین به‎همت جهادگران شهرستان برای ۶ زوج محروم جهیزیه تهیه شده است.

لشکربلوکی از اعطای ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ۴۷ نفر طی سال‎جاری خبر داد و ابراز کرد: تسهیلات اعطایی در حوزه‎های مختلف اعم از حصیربافی، پرورش قارچ، زنبورعسل، گیاهان دارویی، آبیاری قطره‎ای پرورش اردک، بلدرچین و مرغ محلی به‎کارگیری شد. که در مجموع برای ۷۰ نفر به‎طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی از اعطای یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال ۱۳۹۵ در شهرستان کردکوی خبر داد و متذکر شد: در سال ۱۳۹۵ ۱۰۳ کارگاه اقتصاد مقاومتی در کردکوی راه‎اندازی شد و برای ۱۵۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.

مسؤول بسیج سازندگی شهرستان کردکوی با بیان اینکه نگاه ما این است که در حوزه اقتصاد مقاومتی به سمت ایجاد شرکت‎های تعاونی حرکت کنیم، متذکر شد: تاکنون دو شرکت تعاونی در حوزه اقتصادی مقاومتی در کردکوی راه‎اندازی شده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها