شناسه خبر :۲۱۹۱

اشتغالزایی و درآمد از راه کسب و کار کوچک

بسیج سازندگی سپاه آزادشهر در راستای آشنایی جوانان با فعالین اقتصاد مقاومتی که با همت خود توانستند اشتغالزایی بوجود بیاورند به مصاحبه با تولید کننده شاغل در بخش لحاف دوزی پرداخته است .
نسخه مناسب چاپ

به منظور آشنایی بیشتر جوانان جویای کار از فعالیت های اقتصادی کوچک اما در آمد زا مصاحبه هایی را انجام می دهیم تاانگیزه لازم برای آنان بوجود بیاید و راه های کسب و کار های ساده را از تولید کنندگان آن بیاموزند منطقه آزادشهر فرصت های شغلی وجود دارد که با حمایت مسئولین و  استعدادها و شرایط جغرافیایی که وجود دارد می شود با برنامه ریزی صحیح اشتغال منطقه را حل نمود و مصاحبه ذیل یک نمونه بر همین اساس است.

بسمه تعالی

لطفا خودتان را برای مخاطبان ما معرفی بفرمایید؟حسین مسعودی هستم ساکن زینب آباد آزادشهر  و ۴۰سال سن دارم.

از چه زمانی مشغول به کار لحاف دوزی شده اید؟حدود ۳سال این کار و یاد گرفتم و لی از ۱سال پیش مغازه زدم

قبلا شغل دیگری هم داشتید؟نه فقط یک کارگر ساده بودم و شغل ثابتی نداشتم.

انگیزه شما برای فعالیت در این شغل چه است؟برای پیشرفت خودم و این که درآمد مناسبی داشته باشم و بتوانم امورات خانواده را به خوبی مهیا کنم.

برای این کار آیا آموزش هم دیده اید؟به مدت ۳سال پیش یک استادکار کار کردم و همه مهارتهای لازم را کسب کردم تا اینکه از بسیج سازندگی آزادشهر وام گرفتم و خودم به صورت مستقل کار کردم.

شما برای چند نفر اشتغال بوجود آوردید؟ در حال حاضر ۲نفر مشغول به کار هستیم اما قابلیت توسعه کار و اشتغالزایی بیشتر چنانچه حمایت بشود وجود دارد

چه محصولاتی دارید ؟برای ما بیشتر توضیح بفرمایید؟لحاف ،تشک ها نو ،بالشت،تشک های تختخوابی،حلاجی پشم گوسفند، پنبه،پشم شیشه،پشتی،بالشتهای گرد،توسن برای مبل و...

شما محصولات خود را به کجا عرضه می کنید؟ما به روستاهای اطراف ،شهرهاو دیگر نقاط استان عرضه می کنیم.

در طول ماه و سال چه میزان در آمد از این کار دارید؟در آمد ما در طول ماه بیش از ۱میلیون است و در سال ۱۲میلیون

چه میزان تسهیلات از بسیج سازندگی دریافت کرده اید؟ ۷میلیون تومان تسهیلات از بسیج سازندگی دریافت کردیم و مواد اولیه شامل پشم شیشه،ابر ،لایکو را گرفتیم و چند تا چرخ خیاطی هم خریدیم که بعد از یک سال کار توانستیم یک دستگاه حلاجی هم خریداری کنیم.

نقش خانواده را در پیشرفت خودتان چگونه ارزیابی می کنید؟خیلی زیاد چون اگر همسر من در کنار من همراهی نمی کردند نمی توانستم کار را پیش ببرم.

توقع شما از مسئولین چیست؟باز هم از ما حمایت کنند همانطور که یک سال پیش کمک کردند تا اشتغال برای من وجود بیاید ما نیاز به ساخت انبار داریم ما مکان برای ساخت داریم ولی در آمد لازم برای ساخت آن را نداریم اگر انبار داشتیم تولید بیشتر انجام می دادیم و درآمد ما افزایش پیدا می کرد و حتی اشتغالزایی برای دیگران هم بوجود می آوردیم وچند چرخ پیشرفته نیاز است که انشاء الله با پشتیبانی مسئولین این کار انجام بشود.

چه صحبتی با جوانانی که می گویند کار نیست و بیکار هستند شما دارید؟توصیه می کنم دنبال یک شغل مناسب بروند و از تسهیلات خوب بسیج سازندگی و مشاوره های اشتغال آن بهره ببرند تا اشتغال خوبی برای آنان بوجود بیایدو دیگر معضلی به نام بیکاری نباشد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها