شناسه خبر :۲۱۰۹

کارآفرین جوان گرگانی آموزش را رکن اصلی موفقیتش در طرح اقتصاد مقاومتی دانست،بسیج سازندگی ناحیه مقاومت گرگان

آموزش رکن اصلی تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی است
نسخه مناسب چاپ

میثم کارگر نصرابادی جوانی است که مدرک مهندسی مکانیک دارد و با دریافت تسهیلات اقتصادمقاومتی  از سپاه ناحیه گرگان توانسته با کمک خانواده استخر دو منظوره ای را برای پرورش ماهی در کنار زمین کشاورزی پدری راه اندازی کند.

وی اینگونه برای ما میگوید: پدرم نقش زیادی در شروع این فعالیت داشته و به نوعی ایده اصلی شروع این کار از طرف پدرم بوده است و در حال حاضر ۴ عضو خانواده به طور مسقیم در این مجموعه کار می کنند .

این کار آفرین جوان ادامه داد: حدود یک سال است که با سرمایه ۶۰ میلیون این مجموعه پرورش ماهی را احداث کرده و اگر بتواند ۶ هزار قطعه ماهی را در یک نوبت به خوبی پرورش دهد می تواند سرمایه هزینه شده را بازگرداند .

وی به زمین اطراف استخر اشاره کرد و گفت: بخشی از نیاز غذایی ماهی ها را همچون گندم ، شبدر و یونجه را در همین اراضی کشت می کندتا هزینه های تولید را کاهش دهد.

کارآفرین گرگانی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از آموزش اولیه در این عرصه بیان کرد: آموزش رکن اساسی در تمام زمینه ها محسوب می شود،بسیج سازندگی سپاه گرگان با همکاری فنی و حرفه های شهرستان به اجرای این دوره ها پرداخته که اگر آموزش در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد، نتیجه و ثمر بالاتری در عرصه توسعه اقتصادی خواهد داشت.

 

کارگر هم به اهمیت آموزش اشاره می کند و می گوید: دیدن آموزش و اطلاعات داشتن در خصوص فعالیتی که انجام می دهیم اهمیت زیادی دارد چون برخی مواقع این عدم آگاهی زیان های زیادی را به همراه خواهد داشت .

وی ادامه داد: برداشت ماهی ها در طول دوره یک ساله انجام می شود و در حال حاضر ۶ هزار قطعه ماهی گرمابی آمور در استخر داریم تا در فصل سرد سال به بازار مصرف وارد نمائیم و البته علاوه بر پرورش ماهی از آب استخر برای آبیاری زمین کشاورزی نیز استفاده می کنیم

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها