شنبه, 09/10/1397 - 07:25 ناشناس (تایید نشده)
سردار معروفی در گفتگوی خبری سیمای گلستان:

اقتصاد مقاومتی از سفره های مردم حمایت میکند/ بسیج همیشه و در هرزمان نگاهش به امامین انقلاب است/حماسه حضور و تجلیل از خانواده ی شهدای 5 آذر در روز گرگان

فرمانده سپاه نینوا گفت: بسیج متعلق به حزب و گروه خاصی نیست و همیشه و در هر زمان نگاهش به امامین انقلاب است.
اقتصاد مقاومتی از سفره های مردم حمایت میکند/ بسیج همیشه و در هرزمان نگاهش به امامین انقلاب است/حماسه حضور و تجلیل از خانواده ی شهدای 5 آذر در روز گرگان

به گزارش مد فرهنگی بسیج سازندگی سپاه نینوا ، سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان امشب با حضور در برنامه ی گفتگوی خبری سیمای گلستان بمناسبت هفته بسیج در ابتدا به تشریح برنامه های صورت گرفته توسط سپاه نینوا در این هفته پرداخت و گفت: در هفته ی بسیج امسال 104عنوان برنامه و 853برنامه در ذیل این عناوین نیز پیش بینی شده که 30 برنامه از این برنامه ها ، بصورت شاخص و ویژه بود که از 29آبان شروع و تا به امروز اجرا شده است.

وی در ادامه به تعدادی از برنامه های اجرا شده در طی یک هفته اشاره کرد و افزود:40پزشک در 40مسجد ، نشست مشترک ستارگان مسجد و محراب با حضور هیئت امنا و ائمه جماعات مساجد در مرکز استان ، پویش مردمی بسیج کوبنده تحریم ، اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم و از پیش تعیین شده ، افتتاح و کلنگ زنی متمرکز 16 طرح عمرانی محرومیت زدایی با محوریت روستای بارانی ها در شهرستانی گنبد که یک طرخ آن با مشارکت آموزش و پرورش به مبلغ100میلیون بوده و 15طرح دیگر به ارزش 1میلیارد تومان است که توسط سپاه استان انجام شده ، نمونه ای از برنامه های صورت گرفته در این هفته است.

معروفی یکی دیگر از برنامه های شاخص در هفته بسیج را خشکه کاری برنج ، چالش ها و راهکارها در شهرستان کردکوی برشمرد و خاطرنشان کرد: 956روستای بالای 50نفر با هماهنگی جهادکشاورزی و نخبگان برای کمک به هم استانی های عزیز شناسایی شده اند و ان شاءالله با جمعیت مهندسین انقلابی و با روحیه ی جهادی این طرح به ثمر خواهد رسید.

 فرمانده سپاه نینوا تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های شاخص ، کمپین حمایت از مردم مظلوم یمن بود که این مظلومیت نیاز به یک حمایت همه جانبه دارد که به لطف پروردگار در این مدت سنی و شیعه یک حمایت همه جانبه و انقلابی داشتند.

وی با بیان اینکه 2 برنامه ی محوری ، حماسه حضور در سراسر استان و تجلیل از خانواده ی معزز شهدای روز 5آذر به نوبت در صبح و بعدازظهر فردا پنجم آذر ماه همزمان با روز گرگان برگزار خواهد شد اظهار داشت: در ادامه ی این برنامه ها افتتاح بیمارستان صحرایی روستای کرند در گنبد کاووس را خواهیم داشت که برای راه اندازی آن ، 130نفر آماده ی خدمت رسانی به مردم فهیم و عزیز استان به مدت 3روز خواهند بود.

معروفی ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی ، نمایندگی آستان قدس رضوی ، بخشداری و فرمانداری شهرستان افزود: با هماهنگی های صورت گرفته این بیمارستان در بخش های مختلف اعم از اطفال ، زنان ، پوست ، چشم ، مغز و اعصاب و جراحی و..و همچنین در قسمت تخصصی در بخش های ریه و کلیه و گوارش انجام فعالیت خواهد کرد.

 فرمانده سپاه نینوا در پاسخ به سوال مجری برنامه که در آستانه ی 40 سالگی انقلاب اگر بسیج نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد گفت: باید بدانیم بسیج یک سازمان نظامی نیست و همچنین سپاه از بسیج و بسیج از سپاه جدا نیست و سپاه با بسیج است که تعریف می شود.

وی به سخنانی از امام راحل و امام خامنه ای(مدظله العالی) درباره سپاه اشاره داشت و تصریح کرد:سه ضلع مثلث بسیج ، مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن است و منطق بسیج منطق بن بست شکن بوده و هست و این مسئله که هیچ بن بستی وجود ندارد را هم در جنگ تحمیلی شاهد بوده و دیدیم بسیج که همان حضور انبوه مردم در صحنه های مختلف جنگ بود عامل پیروزی در نبرد حق علیه باطل شد و در واقع میتوان گفت بسیج پیروز کننده جنگ بود.

 معروفی با اشاره به اینکه هرجا بسیج ورود کرد توانست کارهای بزرگی انجام دهد خاطرنشان کرد: باید همه ی ما فدای انقلاب باشیم زیرا این انقلاب بستر ساز حکومت امام زمان(عج) است.

فرمانده سپاه نینوا با گلایه از برخی تحلیل گران اظهارداشت: بسیج متعلق به حزب و گروه خاصی نیست و همیشه و در هر زمان نگاهش به امامین انقلاب است.

انتهای پیام/