شنبه 1397/02/29 - 10:16

بسیج سازندگی سپاه  شهرستان کردکوی در راستای محرومیت زدایی از عرصه های محروم شهرستان اقدام به شناسایی و شکل گیری گروه های جهادی نموده است که از اواسط سال ۱۳۹۵ موفق به تشکیل ۵۰ گروه جهادی گردید.

بسیج سازندگی شهرستان در سال ۹۵ و ۹۶ در ۱۰ روستا گروه های جهادی خواهر و برادر را اعزام نمودند که منتج به ساخت بیش از ۱۴ حمام، ۹ سرویس بهداشتی، ۳ واحد خانه، ۲ واحد آشپزخانه مرمت و بهسازی و دیوارکشی دور منزل  و ساخت غسالخانه شد که در کنار اقدامات عمرانی گروه های جهادی خواهر اقدامات فرهنگی و خدماتی همدوش برادران انجام دادند.

بسیج سازندگی در حال حاضر اقدام به اعزام ۴ گروه جهادی نموده است که در روستاهای سرکلاته (ساخت سرویس بهداشتی و حمام)، ۲ عرصه در شهرستان (ساخت ۲ واحد حمام برای فرد محروم) و روستای میاندره (حمام سرویس بهداشتی) مشغول به فعالیت هستند و تقریبا ۶۰ درصد کار تاکنون پیشرفت فیزیکی داشته است.

علاوه بر عرصه های فوق کمیته شناسایی مناطق و عرصه های محروم این سازمان اقدام به شناسایی چند عرصه محروم در روستاهای اسلام آباد، چمن ساور و دنگلان نموده است که بعد از اتمام پروژه های نیمه تمام فوق شروع به فعالیت و اعزام گروه های جهادی خواهد نمود.

روستای نامن: گروه جهادی شهید علیجان بیدرنامنی – ساخت خانه برای فرد محروم که خانه اش درحال تخریب بود- به مدت ۵ ماه- افتتاح در سالروز تشکیل بسیج سازندگی با حضور اهالی محل و مسئولین سپاه.

روستای چغر: گروه جهادی شهید راییجی خرم آباد- ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای خانم  محروم-افتتاح در سالروز تشکیل بسیج سازندگی  با حضور اهال محا و مسئولین سپاه.